Zadzwoń

Terapia przeciwstarzeniowa PRO XN – innowacyjna regeneracja z Ksantohumolem >>

Profesjonalna terapia antyoksydacyjna z innowacyjnym kompleksem Ksantohumolu

 

Na czym polega zabieg?

Produkty PRO XN w swoich formulacjach zawierają najsilniejszy dotąd poznany antyoksydant- ksantohumol. Wykazuje on 30 razy silniejsze właściwości od witaminy C oraz 200 razy mocniejsze od resweratrolu. Dlatego dużo efektywniej chroni skórę przed stresem oksydacyjnym i jego skutkami. Ksantohumol jako wysoce aktywny wiązek ma szerokie zastosowanie w prewencji przeciwstarzeniowej oraz pielęgnacji skóry problematycznej. Jego miejscowe zastosowanie znacząco wzmacnia system antyoksydacyjny skóry, tym samym przedłużając życie komórek i zmniejszając częstość ich uszkodzeń. Aby zwiększyć stabilność ksantohumolu został on zamknięty w kompleks o wysokiej biodostępności i zwiększonej przenikalności przez warstwę rogową naskórka by zmaksymalizować efektywność działania.

Dla kogo jest ten zabieg?

Zabiegi przeznaczone są dla skór:
– z pierwszymi oznakami starzenia się takimi jak: utrata jędrności i gęstości, zmarszczki mimiczne
-dojrzałych/naczyniowych ze zmianami o charakterze trądziku różowatego
-z przebarwieniami na tle naczyniowym
-z nierównym kolorytem i tendencją do powstawania przebarwień
– suchych, szorstkich, atopowych
-trądzikowych, łojotokowych
-po zabiegach naruszających barierę naskórkową ( PICOCARE odmładzanie, redukcja blizn potrądzikowych, frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa SECRET RF, Zamykanie zmian naczyniowych V-laser)

Kto powinien zrezygnować z zabiegu?

-kobiety w ciąży oraz podczas karmienia piersią
-osoby z chorobami nowotworowymi, po chemioterapii, w stanach przednowotworowych
-chorzy na epilepsję, z aktywnymi stanami wirusowymi skóry ( opryszczka, brodawki skóry),ze stanami alergicznymi i grzybicznymi skóry
-skóra, bezpośrednio po depilacji/goleniu, z wszelkimi otarciami/uszkodzeniami

 

PRO XN ZABIEG ŁAGODZĄCY- XANTOHUMOL RECOVERY TREATMENT

Jako zabieg uzupełniający po zabiegach naruszających barierę naskórkową. Pionierskie zastosowanie aktywnego kompleksu Ksantohumolu w terapiach profesjonalnych ma szczególne znaczenie w aspekcie regeneracji skóry po zabiegach inwazyjnych. Terapie wywołujące stan zapalny mają na celu stymulacje produkcji kolagenu i odbudowę struktur komórkowych. Zwiększa się wówczas miejscowe zapotrzebowanie na antyoksydanty w celu zniwelowania łańcuchowej perokdydacji lipidów, która może prowadzić do dysfunkcji całej bariery naskórkowej.
Jest to zabieg dwuetapowy polegający na:
-aplikacji ampułki XANTOHUMOL COMPLEX AMPOULE, która wzmacnia system antyoksydacyjny skóry, łagodzi podrażnienia, redukuje przebarwienia, hamuje metaloproteinazy, stymuluje biosyntezę włókien kolagenu i elastyny. Dodatkowo wzbogacona jest o substancje niezbędne do prawidłowych procesów odbudowy skóry : dysmutazę ponadtlenkową, 3-0 etylowy kwas askorbinowy, niacyd, koenzym Q10.
-położenie Maski STERILE BIOCEL FACIAL MASK, która posiada nano-włóknistą strukturę, której włókna nie przekraczają szerokością 100 nm i są znacznie mniejsze od porów skóry. Dzięki wysokiej higroskopijności posiada bardzo dużą zdolność zatrzymywania wody, przez co pełni funkcję podobną do naskórka, zapewniając silne i trwałe nawodnienie.
Maska perfekcyjnie przylega do skóry, tworząc idealną okluzję i jednocześnie zwiększa absorpcję substancji aktywnych z XANTOHUMOL COMPLEX AMPOULE.
PIELĘGNACJA DOMOWA:
NA 2-3 tygodnie przez terapią łączoną zabiegu inwazyjnego z PRO XN ZABIEGIEM ŁAGODZĄCYM zaleca się stosowanie produktu Antioxidant therapy.
w 3 dobie po zabiegu zaleca się stosowanie Antioxidant therapy, który jest nieodłącznym elementem terapii przywraca prawidłową fizjologię skóry oraz działa przeciwstarzeniowo na czterech głównych płaszczyznach:
-intensywna ochrona antyoksydacyjna
-ochrona skóry i dobudowa bariery hydrolipidowej
-regeneracja skóry i odnowa komórkowa
-przywrócenie równowagi mikrobiomu skóry.