Zadzwoń

NICI LIFTINGUJĄCE >>

Zabieg polega na wprowadzeniu w skórę specjalnych nici PDO bądź PLLA, zbudowane są z rozpuszczalnego włókna, które wraz z upływem czasu stymuluję skórę do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Nici utrzymują się w skórze przez okres 2 lat. Efektem zabiegu jest głęboka rewitalizacja skóry, spłycenie zmarszczek, poprawa owalu twarzy.

Zabieg może stanowić alternatywę dla liftingu chirurgicznego!

Nici liftingujące to nowy trend medycyny estetycznej, który cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego – są tańszą, mniej kłopotliwą i inwazyjną alternatywą dla chirurgicznego liftingu.
W przypadku zabiegów medycy estetycznej użycie nici liftingujących polega na wprowadzeniu ich pod skórę w taki sposób, by podniosły ją, niwelując opadanie skóry wywołane wiekiem. Dodatkowo taki zabieg pobudza skórę do uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych, dzięki czemu szybko staje się jędrniejsza i młodsza.
Ważną cechą nici liftingujących jest to, że wykonane są z materiałów wchłanianych przez nasze ciało. Po mniej więcej ośmiu miesiącach ulegają zupełnemu rozpuszczeniu, ale ich efekt utrzymuje się przez około dwa lata. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa od 30 minut do godziny. Lekarz najpierw znieczula miejscowo wybrany obszar skóry za pomocą zastrzyku lub specjalnej maści. Następnie pojedynczo wprowadza owinięte wokół igieł nici pod skórę. Po wyjęciu igieł nici zostają w ciele. W ten sposób z kilku nici tworzy się rodzaj rusztowania pomagającego skórze opierać się sile grawitacji .

Na co trzeba uważać przy korzystaniu z nici.
Najbardziej newralgiczny jest okres od 2 do 3 tygodni od momentu założenia nici liftingujących. Należy wtedy ograniczyć ryzyko przemieszczenia się nici, gdyż może to doprowadzić do zniekształceń twarzy. W związku z tym trzeba uważać na czynniki takie jak:
1. Nadmierne używanie mimiki. Mięśnie twarzy mogą łatwo przesunąć nici. Warto uważać na czynności, przy których napięcia mięśni mimicznych są mimowolne, np. uprawianie sportu.
2. Podobnie wygląda sprawa z masażami twarzy.
3. Szczególnej ostrożności wymagają również zabiegi takie jak peeling czy golenie.
4. Nici pod wpływem zbyt wysokiej temperatury mogą tracić właściwości lub szybciej się rozpuszczać. Dlatego zabiegi, które wywołują nagrzewanie się tkanek, na przykład wykorzystujące laser lub fale radiowe, nie są wskazane.

Jeżeli decydujemy się na zabieg założenia nici liftingujących, warto także wziąć pod uwagę moment, w którym ustąpi ich działanie. Dwa lata to wystarczająco długi odcinek czasu, by skóra zdążyła wyraźnie się zestarzeć, dlatego równolegle warto zastosować inne zabiegi regenerujące skórę.